Właściwa pielęgnacja cery na wakacjach, o czym należy pamiętać przed wyjazdem na urlop.

Po zimie skóra pozbawiona jest kolorytu. Jest także szorstka i wysuszona. Dlatego też, warto przed wakacjami właściwie zadbać o wygląd cery. Konieczna jest w tym celu wizyta u kosmetyczki. Pomoże ona dobrać metody, które poprawią wygląd cery.

Na stan naszej cery ma wpływ wiele czynników. Niektórych z nich nie jesteśmy w stanie pokonać, ponieważ mają one podłoże genetyczne. Jednak możemy na przykład popracować nad naszym stylem życia. To co jemy i pijemy ma wpływ na wygląd naszej cery. Za jej pogorszenie odpowiadają wszelkiego rodzaju używki oraz niezdrowe jedzenie. Bardzo ważnym czynnikiem jest również codzienna pielęgnacja. Szczególnie warto o tym pamiętać latem, kiedy skóra narażona jest na wiele czynników powodujących jej przedwczesne starzenie.


Podczas wizyty u kosmetyczki należy wspomnieć o terminie urlopu. Po niektórych zabiegach nie można opalać się przez kilka tygodni, a długotrwałe przebywanie słońcu jest wręcz szkodliwe.

 

Kuracja przed wyjazdem na wakacje


Warto zafundować sobie trzytygodniową kurację upiększającą przed wyjazdem na wakacje. Zaraz z rana na twarz należy nałożyć serum, a następnie krem. Trzy razy w tygodniu należy stosować maseczkę nawilżającą, a raz w tygodniu delikatny peeling.


Chroń skórę przed słońcem

Jest bardzo mało osób, które nie lubią słońca. Wpływa ono pozytywnie na nasze samopoczucie i dodaje nam energii. Jednak nadmierna ilość słońca może spowodować poważne szkody dla naszej cery. Zmiany wywołane przez promienie UV są bardzo trudne do usunięcia. Choć skora muśnięta słońcem wygląda pięknie, w dłuższe perspektywie może to doprowadzić do jej starzenia się.


Promienie UV można podzielić na:

  • UVA – przenikają do głębokich warstw skóry i tworzą na pierwszy rzut oka niewidoczne uszkodzenia. Tak naprawdę będą one widoczne dopiero po kilku latach. Przed tymi promieniami należy szczególnie chronić naszą cerę i skórę. Przede wszystkim dlatego, że UVA niszczą włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

  • UVB – zwiększają produkcje melaniny, która odpowiada za pigmentację skóry. Właśnie dzięki melaninie skóra po opalaniu wygląda tak pięknie.


Obowiązkowo w sezonie letnim powinno się stosować filtry przeciwsłoneczne. Wybierając krem, należy zwrócić uwagę, że zawiera on informację o zawartości filtrów przeciwko UVA i UVB. Na każdym opakowaniu kremu z filtrem powinny znajdować się również dwa oznaczenia:

  • SPF – ochrona przeciw UVB. Zabezpiecza przed oparzeniami skóry,

  • PA – ochrona przeciw UVA. Oznaczona jest w plusach. Im więcej tych plusów, tym większą ochronę krem nam zapewni.


Demakijaż

Posiadając skórę wrażliwą, powinniśmy przede wszystkim oczyszczać ją delikatnym płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. W okresie letnim właściwy demakijaż jest bardzo istotny, ponieważ w powietrzu znajduje się bardzo dużo bakterii i kurzu, które mogą przylegać do lepkiej od wysokich temperatur twarzy.


Właściwe nawilżenie

Warto latem właściwie nawilżać cerę poprzez stosowanie maseczek, balsamów, peelingów i serum do twarzy. Są to świetnie kosmetyki dla zmęczonej i przesuszonej twarzy.

Pamiętaj również o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody organizmowi min. 2 litry wody dziennie. Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115