Skóra wrażliwa i alergiczna błędy w pielęgnacji domowej.

Skóra wrażliwa i alergiczna jest bardzo trudna w pielęgnacji. Pojawiają się na niej podrażnienia i zaczerwienienia. Bardzo wyraźnie reaguje również na wpływ czynników zewnętrznych. Towarzyszy jej uczucie napięcia, staje się szorstka. Jakie błędy najczęściej popełniamy w jej pielęgnacji?

Pierwszym krokiem jakim powinniśmy wykonać jest diagnoza kosmetyczna skóry. Pomoże nam w tym albo kosmetyczka albo dermatolog. Bez określenia rodzaju skóry nie będziemy w stanie określić, jak powinniśmy o nią dbać. Wtedy właśnie pojawiają się błędy, a cera wrażliwapo prostu cierpi.

Musimy pamiętać, że skóra wrażliwamoże zostać nabyta. Może taka stać się w wyniku nieprawidłowej higieny, niewłaściwego trybu życia, przebywania w zbyt suchych pomieszczeniach czy w efekcie nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV. Taką skórę możemy również odziedziczyć w genach. Skóra wrażliwa jest najczęściej spotykana u osób, które cierpią na alergie, takie jak atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę czy wyprysk kontaktowy. Warto poznać zasady jej pielęgnacji.

Jakie błędy najczęściej popełniamy w pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej?

 Niewłaściwy dobór kremów

Krem do cery wrażliwej musi zostać prawidłowo dobrany. Każdy gabinet kosmetyczny posiada dedykowane dla tej cery kremy, które łagodzą podrażnienia i sprawiają, że cera staje się promienna. Dlatego też, o poradę możemy poprosić kosmetyczkę. Na pewno wybierze ona dla nas krem właściwy dla typu cery, jaką posiadamy. Przed wyborem odpowiedniego kremu powinniśmy sprawdzić, czy w jego składzie nie ma substancji, które mogłyby nam zaszkodzić. Najlepsze dla takiej cery są dermokosmetyki.

Brak filtrów UV

Cerę wrażliwą należy chronić nie tylko w pełnym słońcu, ale także, gdy go nie ma. Krem z filtrem zablokuje dostęp promieniowania UV, a także nie pozwoli na rozwój wolnych rodników. Skóra będzie również chroniona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej do twarzy stosować minimum filtr SP15.

 Zbyt częsty lub nieodpowiedni peeling

Każda pielęgnacja domowa cerypowinna obejmować wykonywanie peelingu, ale we właściwy sposób. Najlepszą propozycją dla cery wrażliwej jest peeling enzymatyczny. Pozwala on na idealne złuszczanie naskórka. Taki peeling należy wykonywać raz w tygodniu, a następnie nakładać na twarz maseczkę łagodzącą i nawilżającą. Warto wiedzieć, że cera alergicznanie lubi peelingu ziarnistych, które w mniejszym lub większym stopniu podrażniają ją.

Częsta zmiana kosmetyków

Cera wrażliwa nie lubi częstych zmian kosmetyków, jak i aplikowania ich w zbyt dużych ilościach. Stosowanie preparatów z różnych linii również nie jest najlepszym sposobem na jej pielęgnację. Warto zdecydować się na jedną linię, która jest dla nas najbardziej odpowiednia.

Demakijaż

Podstawą pielęgnacji skóry wrażliwej, jak i każdej innej jest demakijaż. Do mycia twarzy najlepiej używać płyn micelarny, który jest najdelikatniejszym preparatem do demakijażu. Trzeba pamiętać, że skóra alergicznanie lubi twardej wody. Ona dodatkowo ją podrażnia i powoduje wysyp niedoskonałości. 

Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115