Sesja zdjęciowa- dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego makijażu?

Nie jest tajemnicą, że wizażystka odgrywa bardzo dużą rolę podczas sesji zdjęciowej. Makijaż do sesji zdjęciowej różni się od tego wykonywanego na różne okolicznościowe okazje pod wieloma względami. Dziś żadna profesjonalna sesja bez wizażystki nie istnieje.

 

Fotograf, wizażystka, fryzjer, stylistka – to profesje, które istnieją obok siebie. Połączenie sił pozwala na stworzenie wyjątkowego efektu. Poszczególne zdjęcia będą wyjątkowe, jak i cała sesja.

Na pewno makijaż do sesjizdjęciowej nie jest łatwy do wykonania. Głównie dlatego, że ma on tworzyć całość z fryzurą, stylizacją i charakterem sesji. Powinien także zakrywać mankamenty cery modelki i tym samym ułatwiać pracę fotografowi przy obróbce graficznej. Im więcej mankamentów zakryje makijaż, tym obróbka będzie mniejsza, a zdjęcie będzie wyglądało bardziej naturalnie.

Makijaż bez zasad

Trzeba pamiętać, że wykonując profesjonalny makijażna sesji zdjęciowej trzeba puścić wodzę fantazji. Wyobraźnia odgrywa tu kluczowe znaczenie. Na twarzy można namalować dosłownie wszystko. Eksperymenty z formą i kolorem to podstawa każdej sesji zdjęciowej. Wizażystka bez dwóch zdań powinna posiadać bujną wyobraźnię i potrafić ją w umiejętny sposób wykorzystać. Warto, aby makijażystka spotkała się wcześniej z fotografem i ustaliła wspólną koncepcję działania. Powinna również znać wcześniej modelkę. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie jej dopasować makijaż do jej kształty twarzy oraz typu urody, jaki posiada. To wszystko bardzo pomoże w stworzeniu idealnego makijażu.

Odpowiednie przygotowanie

Przed wybraniem się na sesję zdjęciowa, należy bardzo dokładnie przygotować materiały oraz kolorystykę, z jakiej będzie się korzystało podczas wykonywania makijażu. Warto poszukać inspiracji w gazetach i na różnych blogach. Może wpadnie nam jeszcze do głowy szalony pomysł na stworzenie wyjątkowego wzorku na twarzy modelki. Warto wszystko dokładnie przemyśleć, bo czas na sesji zdjęciowej będziemy mieli ograniczony. Nie będzie wtedy czasu na wymyślanie i kombinowanie. Wizażystka powinna przyjechać na plan zdjęciowy już z gotową wizją, którą będzie w stanie szybko wykonać.

Szczegóły mają znaczenie

Nie zawsze wizażystka może zostać na całą sesję zdjęciową. Czasem ma umówione kolejne sesje i po wykonaniu makijażu po prostu wychodzi. Jednak, dużo lepsza sytuacją jest wtedy, gdy wizażystka cały czas jest na planie. Sesje zdjęciowe czasem trwają kilka godzin i mogą być wymagane poprawki makijażu. Zmiana koloru pomadki, poprawienie rozmazanego błyszczyka, przypudrowanie twarzy to tylko niektóre z sytuacji, które mogą się przydarzyć. Ponadto, czasem fotograf całkowicie zmienia koncepcję sesji i potrzebuje, aby został wykonany całkiem inni wizaż. Bez makijażystki na pewno nie uda mu się tego zrobić.

Dobrze wykonany profesjonalny makijaż sprawi, że sesja zdjęciowa będzie mogła być niezwykle udana. Twarz modelki będzie promieniała i będzie idealnie komponowała się z całą stylistyką. Istotne jest, aby makijaż został wykonany z najwyższą starannością. Wtedy efekty będą na pewno zachwycające.


Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115