Próbny makijaż ślubny, czy warto go wykonywać?

Dziś postaram się odpowiedzieć na jedno z bardziej nurtujących pytań, które pojawia się w głowach przyszłych Panien Młodych.

Jeden z piękniejszych dni w Twoim życiu, wszystko dopięte na ostatni guziki. Od rana zaczynasz przygotowania: fryzura, makijaż, wszystko po to by czuć się wyjątkowo w ten dzień. I nagle przychodzisz do domu, ze łzami w oczach bo twój makijaż miał wyglądać zupełnie inaczej niż sobie to wymarzyłaś. Osoba wykonująca go próbowała Cię przekonać, że wyglądasz rewelacyjnie, domownicy mówią że przesadzasz, a ty czujesz się źle sama ze sobą. Pojawia się niesmak, nie możesz skupić się na przeżywaniu, tak ważnych chwil bo w twojej głowie co jakiś czas pojawia się myśl: oko za mocno, po co ta kreska, doklejone rzęsy są za ciężkie, nie mój kolor pomadki, za mało wykonturowana twarz, czy mój makijaż wytrzyma do końca imprezy itp. A przecież miało być tak idealnie...

Próbny makijaż ślubny jest bardzo ważnym elementem w przygotowaniach związanych z planowaniem swojego wyglądu w dniu ślubu. Dzięki niemu wizażystka jest w stanie poznać twoją cerę, dobrać odpowiednie kosmetyki, sprawdzić czy na jakiś kosmetyk nie ma reakcji alergicznej. Jako klientka oceniasz jego trwałość oraz to co najważniejsze podejmujesz decyzję, czy ty się w nim dobrze czujesz. Nie ma bowiem nic gorszego niż wydanie pieniędzy na usługę, która Cię nie satysfakcjonuje, a dodatkowo sprawia, że czujesz się źle. 

Na co zwracać uwagę podczas makijaży próbnych:

1.Styl pracy osoby wykonującej makijaż: czy pracuje higienicznie, czy pędzle których używa są czyste i zdezynfekowane. Czy szczoteczki do tuszu do rzęs są jednorazowe. Zwróć uwagę jak nakładana jest pomadka- do aplikacji powinien zostać użyty pędzel lub jednorazowe aplikatory. 

Nie bój się zadawać pytań jeśli masz jakieś wątpliwości lub jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, każdy profesjonalista w tej dziedzinie chętnie odpowie na nie. 

2.Kosmetyki osoby, które profesjonalnie wykonują makijaże nie ograniczają się z reguły do jednej marki, w ich kufrach znajdziesz oprócz marek drogeryjnych również marki profesjonalne.

3.Portfolio, warto jest przed wizytą u takiej osoby, sprawdzić jej dotychczasowe prace. Znajdziesz je na stronie internetowej lub funpage. 

Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz nie każda osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym jest wizażystą. 

Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115