Podstawowe kroki w domowej pielęgnacji cery.

Niemal każdego dnia w swoim gabinecie spotykam się z podstawowymi błędami w domowej pielęgnacji cery. Dziś opiszę 5 podstawowych czynności związanych z prawidłową pielęgnacją cery w domu.

Często powtarzam swoim klientkom, że wszystkie zabiegi które wykonuje się w gabinecie to połowa sukcesu by wasza cera była zadbana i zdrowa. Druga połowa to codzienna pielęgnacja, sposób odżywiania i styl życia. Przygotowałam dla was krótki opis 5 podstawowych czynności, które pomogą zadbać wam w prawidłowy sposób o cerę. 

1. Oczyszczaj swoją cerę - po całym dniu kiedy twoja cera narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, po kilku a czasami nawet kilkunastu godzinach noszenia makijażu ważne jest by prawidłowo oczyścić swoją cerę.

Do demakijażu możesz użyć np. płynów micelarnych, mleczka do demakijażu te preparaty nakładamy na wacik i delikatnie wykonujemy demakijaż całej twarzy. Następnie za pomocą np. żeli, pianek, olejków myjemy swoją twarz kolistymi ruchami z użyciem wody. W przypadku cery suchej lub wrażliwej bardzo fajny efekt daje umycie twarzy za pomocą mleczka.

2. Tonizuj - bardzo dużo osób zapomina o tym kroku. Tonik ma za zadanie oczyścić pozostałości po produktach do demakijażu, wyrównuje pH skóry, wspomagając tym samym jej naturalne procesy ochrony. Toniku należy używać po każdym kontakcie skóry z wodą. 

3. Nawilżaj - kolejny krok to użycie odpowiedniego kremu, serum dostosowanego do twojego rodzaju cery. Kremy na dzień z reguły mają lżejszą konsystencję oraz zawierają SPF - ang. Sun protecitive factor, dzięki czemu chronią twoją skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UV. Ich delikatna formuła sprawia,że nadają się do stosowania pod podkład. Kremy na noc oraz serum mają bogatszy i bardziej skoncentrowany skład.

Niestety często zapominamy o stosowaniu kremów pod oczy, a przecież skóra w tym miejscu jest najcieńsza i bardzo wrażliwa. Zaleca się stosowanie kremu pod oczy już od 20 roku życia. 

4. Złuszczaj - raz lub dwa razy w tygodniu użyj peelingu. W przypadku cer problematycznych, trądzikowych nie stosujemy peelingów ziarnistych tylko enzymatyczne. Nakłada się je tak jak maskę i pozostawia na około 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu przez producenta zmywamy peeling kolistymi ruchami przy użyciu wody. Następnie tonizujemy skórę. 

5. Odżywiaj - po użyciu peelingu nałóż odpowiednią maskę dobraną do swojej cery. Przy aplikacji postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Po zmyciu maski nie zapomni o użyciu tonika i nałożeniu kremu lub serum. 

Jeżeli nie wiesz jaki masz rodzaj cery udaj się do specjalisty: kosmetyczki, kosmetologa lub dermatologa, pomogą dobrać Ci odpowiednią pielęgnację do Twojej cery.

Nie kupuj kosmetyków pod wpływem impulsu, często kończy się to tym, iż na naszych półkach gromadzimy kosmetyki nie dostosowane do naszej cery, a tym samym jesteśmy rozczarowani tym, że nie widzimy poprawy w stanie swojej skóry po ich zastosowaniu.

Przeglądnij swoje kosmetyki w domu, sprawdź czy ich daty ważności są aktualne. Nie używaj kosmetyków, których data ważności minęła, może to być niebezpieczne dla twojej cery. 

Jeżeli jesteś osobą, która leczy się dermatologicznie, nie bój się zapytać twojego lekarza o poradę dotyczącą odpowiedniej pielęgnacji twojej cery.

Pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu swojego organizumu, często spożywamy zbyt małe ilości wody. 

Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115