Najczęstsze błędy w biznesie Beauty cz.1

Wykonujesz usługi lub prowadzisz firmę w branży Beauty - sprawdź czy popełniasz ten błąd?

Jednym z najczęstszych błędów osób, które działają w branży Beauty jest brak korzystania z usług Beauty.


Gdy rozmawiam z osobami działającymi w branży i pytam: Kiedy ostatnio skorzystałaś z usług specjalisty najczęściej słyszę odpowiedzi:

- Wiesz jak to jest szewc w dziurawych butach chodzi,

- Mam dużo pracy, brakuje mi czasu na zrobienie zabiegu dla siebie, na skorzystanie z masażu, pójście do fryzjera itp.


Dlaczego korzystanie z usług Beauty jest to tak ważne? 

- Inspirujesz innych do zmian i działania - pamiętaj jesteś przykładem, powinnaś zachęcać swoich klientów do korzystania z usług Beauty,

- Twoja spójność w działaniu to jedna z najważniejszych rzeczy. Nie oczekuj, że klient skorzysta z luksusowego zabiegu, nowej usługi lub makijażu przed ważną imprezą jeśli nie będzie widział u Ciebie pięknej fryzury, stylizacji i makijażu gdy wybierasz się na ważne wydarzenia.

- Ucz się od najlepszych: poprawiaj standard swoich usług: korzystaj z usług i odwiedzaj luksusowe miejsca. Wyciągaj wnioski, zwracaj uwagę na szczegóły i wprowadzaj zmiany w swoich działaniach.

- Nie bądź ZOSIĄ SAMOSIĄ - pokazujesz swoim odbiorcą, że wszystkie usługi potrafisz zrobić sobie sama, oni uczą się od Ciebie takich zachowań. Włącza im się od razu przelicznik, bo przecież można zaoszczędzić pieniądze, czas i bez wychodzenia z domu z filmikami w internecie wykonać samemu w domu pewne usługi Beauty,

- Usługa Beauty traktowana jest jako usługa luksusowa - ma dawać korzyści w postaci poprawy naszego wyglądu, samopoczucia i wywoływać w nas pozytywne emocje. Dziel się swoimi emocjami z odbiorcami: opowiadaj o tym co cię zachwyca w nowym kosmetyku, zabiegu itp.

- Ustal sobie plan korzystania z usług Beauty - jeśli chcesz by klienci odwiedzali cię raz w miesiącu w twoim kalendarzu również raz w miesiącu powinna być usługa Beauty dla Ciebie. 

- Bądź wzorem dla swoich odbiorców i klientów.

Kami Dąbrowska 

Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115