Jak należy przygotować cerę do makijażu?

Każda Panna Młoda chce w dniu ślubu wyglądać jak najlepiej. Aby mogła taki efekt uzyskać, musi włożyć w to nieco wysiłku. Właściwa pielęgnacja cery na kilka tygodni przed ślubem pozwoli na wykonanie perfekcyjnego makijażu, który będzie się utrzymywał długo.

 

Systematyczne dbanie o cerę wymaga samodyscypliny. Dobra organizacja i korzystanie z profesjonalnej pomocy kosmetyczki pozwoli uzyskać najlepsze efekty z możliwych. Przede wszystkim musisz pamiętać, że pielęgnacja i zabiegi w salonie kosmetycznym muszą być właściwie dobrane do typu cery, jaki posiadasz. Profesjonalna kosmetyczna na pewno będzie w stanie doradzić Wam odpowiednie.


Zabiegi dla konkretnych typów cery

  • cera odwodniona – idealna będzie mikrodermabrazja korundowa lub diamentowa. Warto także pomyśleć o peelingu chemicznym. Zabiegi te pomogą pozbyć się niechcianego zrogowaciałego naskórka, a tym samym będzie mogło dojść do poprawy kondycji i wyglądu skóry,

  • cera tłusta lub mieszana – złuszczenie warstwy rogowej naskórka, a następnie nawilżenie skóry. Warto skorzystać z zabiegów pozwalających na unormowanie wydzielania sebum oraz na takie, które hamują proces tworzenia się zaskórników,

  • cera skłonna do zanieczyszczania – warto poddać się zabiegom oczyszczającym. Cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt, a tego żadna Panna Młoda nie chce pokazać. Częstotliwość, z jaką należy wykonywać oczyszczanie ustali kosmetyczka. Dobierze tę częstotliwość do stopnia zanieczyszczenia i typu skóry, jaki posiadasz. Ostatni przedślubny zabieg oczyszczający można wykonać na dwa tygodnie przed ślubem. Nawet jeżeli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, nie należy ryzykować i wykonywać go na kilka dni przed ślubem. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć ewentualnej reakcji alergicznej skóry,

  • cera bez większych problemów – najważniejsze jest jej regularne nawilżanie i odżywianie. U każdej kosmetyczki można znaleźć mnóstwo zabiegów z tej kategorii. Warto z nich korzystać przynajmniej raz w miesiącu.


Pamiętaj, aby na 2-3 tygodnie przed ślubem zwiększyć intensywność pielęgnacji cery. Młoda cera właściwej pielęgnacji będzie wymagała raz w tygodniu, a panie powyżej 25 roku już 2-3 razy w tygodniu powinny skorzystać z profesjonalnych zabiegów.


Skup się na oczach

Bardzo istotne w dniu ślubu będzie Twoje spojrzenie. Dlatego też, warto skupić się na właściwej oprawie oka. Istotne jest, aby nadać brwiom właściwy kształt. Zobaczysz, że właściwie dobrany kolor brwi i ich kształt zdziała prawdziwe cuda. Jeżeli nigdy wcześniej nie regulowałaś swoich brwi, warto zrobić to 2-3 tygodnie przed ślubem, abyś miała czas na oswojenie się ze zmianami.


Usuwanie włosków z twarzy

Pamiętaj także, aby odpowiednio wcześniej zadbać o nieestetyczny wąsik. Musi on zniknąć przed dniem ślubu z Twojej twarzy. W tym celu umów się na wizytę u kosmetyczki. Na pewno wykona depilację, która w łagodny sposób usunie wąski. Najlepiej zabieg wykonać na 1-2 tygodnie przed ślubem.


Dzień ślubu – ostatnia pielęgnacja

Najlepszym makijażem jest oczywiście sen. Wyśpij się. Zaraz po przebudzeniu, na kilka minut połóż na oczy żelowy kompres, aby zapobiec opuchliźnie. Warto także nałożyć na twarz lekki krem nawilżający. Warto przed nałożeniem makijażu u wizażystki, poprosić ją o wykonanie masażu twarzy. Pozwoli to na jej wyciszenie, zrelaksowanie, a także poprawę wyglądu.


Korzystając z powyższych rad, przygotujesz swoją twarz właściwie do ślubnego makijażu. 

Studiotypo3.com
NIP: 8652414625
Adres: ul. Ogrodowa 20
37-464 Stalowa Wola

Kontakt

  • Kamila Dąbrowska
  • Specjalista do spraw szkoleń i obsługi klienta
  • email: biuro@kamidabrowska.pl
  • tel: 695-901-115