Poradnik edukacyjny o Rodzicielstwie Zastępczym w Polsce

03.06.2023

Kiedy pojechałam do Krosna na pierwszą rozmowę z przedstawicielami Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci po kilku godzinach spędzonym w Dziecięcym Ośrodku Wsparcia DOM widziałam, że osoby działające w fundacji mają ogromną wiedzę na temat Rodzicielstwa Zastępczego i tworzenia rodzinnej pieczy zastępczej w Polsce.  
Nie jest to wiedza teoretyczna lecz praktyczna, dzięki której wiele osób znalazło pomoc i wsparcie, a dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej znalazły schronienie i kochające rodziny.


Większość z nas na pewno słyszało o adopcji ale czy jako społeczeństwo mamy łatwe i dostepne informacje na temat rodzinnej pieczy zastępczej?
Według najnowszego raportu ,, Piecza zastępcza w Polsce" Główny Urząd Statystyczny w naszym kraju mamy 36 220 rodzin zastępczych w których znajduje się 56 240 dzieci. 
To liczba odpowiadająca ilości mieszkańców żyjących w mieście o średniej wielkości w Polsce!


Wiedziałam, że muszę stworzyć pomysł i plan projektu, który pokaże wiedzę specjalistów z fundacji ale jednocześnie będzie przystępny dla większości osób i opowie o tym jak wygląda naprawdę droga i życie Rodzica Zastępczego. Bez skomplikowanych zapisów z ustaw, bez wyidealizowanych obrazów, które znamy z wirtualnej rzeczywistości. 
Po wielu godzinach planowania, pomysł został przedstawiony osobom z fundacji - padło hasło DZIAŁAMY. 
I zaczęła się intensywana kilkutygodniowa współpraca grupy osób, których działania objęłam koordynacją i wsparciem. 


Dzielę się z Tobą zdjęciem pierwszego w Polsce poradnika edukacyjnego z zakresu rodzicielstwa zastępczego.
 ,,Rodzic Zastępczy - poradnik dla osób o wielkim sercu" - to lektura dla wszystkich osób, którzy chcieliby dowiedzieć się kto może zostać rodzicem zastepczym i  jak wygląda droga do robienia niezwykłych rzeczy.
Czuję  ogromną radość że mogłam być pomysłodawcą i inicjatorem tego projektu, i tworzyć go z tak wyjątkowym zespółem, który cierpliwie znosił każdą moją uwagę podczas koordynacji. 
Dziękuję Jadwiga Jagieło  Elżbieta Janicka Katarzyna Jastrząb Justine Suska wspólnie stworzyłyśmy projekt, który będzie drogowskazem dla wielu osób .

Chcesz otrzymać poradnik napisz do Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci https://www.facebook.com/fwielkieserce 
 

#fotorelacja

Poradnik edukacyjny o Rodzicielstwie Zastępczym w Polsce

© Wszystkie prawa zastrzeżone 2016 - 2024