Skip to main content

Profesjonalna stylizacja brwi w gabinecie kosmetycznym.

|   Artykuły

Mówi się, że brwi są ramą twarzy. Mogą sprawić, że kobieta będzie wyglądała przepięknie lub karykaturalnie. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób ich nie stylizować. Jeżeli skorzystasz z profesjonalnej pomocy gabinetu kosmetycznego, Twoje brwi będą wyglądały znakomicie.

Wbrew pozorom stylizacja brwi nie jest wcale tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Trzeba posiadać odpowiednie umiejętności, dzięki którym obie brwi będą równe i ładnie będą się układały. W gabinecie kosmetycznym na pewno uda się taki efekt uzyskać.

Koniec z cienkimi kreskami

Profesjonalna kosmetyczka na pewno nie będzie zbyt mocno wyskubywała brwi. Moda na cieniutkie kreski brwi już dawno odeszła, dlatego nikt już nie skubie brwi w bardzo intensywny sposób. Lepiej obecnie wygląda naturalny luk brwiowy niż ten mocno przerysowany. Dlatego też, na pewno warto stawiać na naturalność.

Przycinanie włosków

Jeżeli Twoje włoski na brwiach stroszą się i nie dają ułożyć się nawet wtedy, gdy nałożysz żel, warto poprosić kosmetyczkę o ich przycięcie. Dzięki temu, będą się one dużo lepiej układały. Trzeba pamiętać, że przycinanie włosków nie jest praktyką, którą powinny stosować jedynie kobiety z bujnymi brwiami. Zdarza się również, że w stosunkowo cienkich brwiach jakiś włosek jest bardzo niesforny. Zamiast go usuwać, lepiej przyciąć wystającą część. Dzięki temu, można uniknąć przerzedzenia brwi i nie dojdzie do zaburzenia kształtu łuku brwiowego.

Nie ma jednego słusznego kształtu brwi

Każda profesjonalna stylizacja brwi polega na dobraniu indywidualnego kształtu brwi do rysów twarzy. Nie ma jednego uniwersalnego kształtu, który pasowałby każdemu. Brwi niektórych kobiet załamują się naturalnie w 2/3 pod kątem 45 stopni, innych natomiast tworzą miękki łuk, bez charakterystycznego punktu załamania. Profesjonalna stylistka brwi na pewno odnajdzie naturalny łuk brwi i odpowiednio go uwypukli.

Kolor brwi taki sam jak włosów – czy na pewno?

Jeżeli kobieta ma naturalne włosy, może zdarzyć się, że kolor jej brwi będzie taki sam. Jednak, jeżeli ma włosy farbowane, nie musi nanosić na brwi takiego samego koloru, jak ma na włosach. Jest to zupełnie niepotrzebne. Jeśli dojdzie do rozjaśnienia włosów, wcale nie trzeba decydować się na rozjaśnianie brwi. Najlepiej znaleźć produkt do malowania brwi w naturalnym kolorze włosów. Ewentualnie o ton lub dwa ciemniejszym. Dzięki temu, twarz będzie wyglądała bardzo dobrze, a stylizacja brwi w gabinecie kosmetycznym przebiegnie we właściwy sposób.

Intensywnemu malowaniu brwi mówimy nie

Malowanie brwi ma na celu podkreślenie linii brwi. Na pewno jednak nie powinniśmy dorysowywać linii na swojej twarzy. Jeżeli brwi malowane są zbyt intensywnie, przestają być widoczne włoski, a zaczyna być widoczny jedynie pigment, który został na nie nałożony. Taki efekt wygląda bardzo sztucznie i nienaturalnie. W związku z tym, na pewno warto z takiego rozwiązania zrezygnować, ponieważ można uzyskać wtedy efekt bardzo karykaturalny. Żadna kobieta nie chce wyglądać śmiesznie. Dąży to tego, aby prezentować się pięknie. Z malowanymi intensywnie brwiami na pewno nie uda jej się tego uzyskać. 

Copyright © 2016 Kamidabrowska.pl Makijaże. Wszelkie prawa zastrzeżone