Skip to main content

Domowe spa dla cery - serum.

|   Artykuły

Serum wyróżnia się wysokim stężeniem składników aktywnych, które wnikają w głąb skóry i wykazują działanie bardziej intensywne niż krem. Serum może posiadać liczne właściwości m.in. rozświetlające, nawilżające czy ujędrniające. Trzeba jedna wybrać właściwe, aby spełniało swoje zadanie.

Serum można stosować na dzień i na noc. Może to być nasza codzienna pielęgnacja lub kuracja, jaką stosujemy od czasu do czasu.

Stosowanie serum

Stosować serum można w każdym wieku. Zawsze przyda się naturalny zastrzyk kwasu hialuronowego, który ujędrni skórę i sprawi, że będzie bardziej sprężysta. Musimy od razu obalić mit, że po pewnym czasie stosowania serum, cera się do niego przyzwyczai. Kosmetyk ten nadaje się zarówno do kuracji tymczasowej, jak i do codziennego stosowania.


Istotne jest, aby przed zastosowaniem serum właściwie oczyścić skórę. Następnie należy nałożyć niewielką ilość preparatu i delikatnie wmasować w skórę twarzy.


Różnica między serum a kremem

Krem to kosmetyk, który większość z nas wybiera do codziennej pielęgnacji. Nie wyobrażamy sobie bez niego naszego dnia. Odpowiednio dobrany, wpływa pozytywnie na stan skóry, odżywia ją i nawilża.


Serum jest natomiast preparatem specjalnym, które można stosować okresowo, nawet przez miesiąc. Zawiera silnie skoncentrowane składniki odżywcze i substancje aktywne, które regenerują, odżywiają i nawilżają skórę. Przy tym poprawiają również jej wygląd. Często serum dostępne jest w formie pianki i żelu. Ma znacznie lżejszą niż krem konsystencję. Można wybrać serum pod oczy, do włosów czy paznokci. W każdym przypadku sprawdza się świetnie. Warto od czasu do czasu zastosować taką kurację.


Serum a typ cery

  • Cera tłusta

Dla takiej cery polecane jest lekkie serum, które nie będzie zatykało porów. Najlepiej, gdyby serum miało wodną konsystencję. Warto szukać kosmetyków, w których składzie znajdują się m.in. olej bawełniany, konopny czy z pestek malin. Są to oleje, które nie zatykają porów. Będą miały zbawienny wpływ na tę problematyczną cerę.


  • Cera dojrzała

Warto wybrać serum o bogatym składzie, którego zadaniem będzie przede wszystkim regeneracja i kuracja antyzmarszczkowa. Zatrzymanie upływu czasu będzie jak najbardziej możliwe. W składzie takiego serum powinien znaleźć się przede wszystkim olejek arganowy, różany lub z granatu.


  • Cera naczynkowa

Dla osób z tym typem cery najlepsze będzie serum z dodatkiem witaminy C, a także składnikami, dzięki którym uda się uszczelnić naczynia krwionośne.


  • Cera z przebarwieniami

Dla takich osób polecane jest serum depigmentacyjne.


  • Cera sucha

Takie osoby powinny wybrać serum intensywnie nawilżające.


Rodzaje serum

Serum można podzielić na kilka grup. Najpopularniejszy jest podział na:

  • serum olejowe – w swoim składzie mają oleje roślinne. Mają ciężką i tłustą konsystencję,

  • serum żelowe – ma lekką, szybciej wchłaniającą się konsystencję. Jest tworzone na bazie kwasu hialuronowego,

  • serum emulsyjne – forma lekkiego kremu, która nie pozostawia na skórze tłustego filtru,

  • serum wodne – bazą tego produktu jest woda.

Copyright © 2016 Kamidabrowska.pl Makijaże. Wszelkie prawa zastrzeżone