Skip to main content

Domowe spa dla cery - najczęstsze błędy przy wykonywaniu demakijażu.

|   Artykuły

Demakijaż uznawany jest za najprostszy zabieg codziennego dbania o cerę. Jednak nie należy tej czynności bagatelizować. Warto zapoznać się z błędami, jakie najczęściej popełniane są przy demakijażu. W tym artykule podpowiemy: jakich preparatów należy używać, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i makijaż z cery?

Właściwy demakijaż cery

Zaczerwienienia oraz podrażnienia na cerze mogą być oznaką nietolerancji kosmetyków przez skórę albo zbyt intensywnego ich stosowania. Być może za mocno przyciskasz do skóry wacik, gdy próbujesz zmyć makijaż. Jednak korzystając z dobrych produktów, nie trzeba będzie intensywnie pocierać naskórka, aby pozbyć się z cery zanieczyszczeń i resztek makijażu. Zamiast pocierać skórę, lepiej na kilka lub kilkanaście sekund przyłóż do niej nasączony płynem micelarnym wacik. Rozmiękczony przez niego makijaż uda się usunąć w kilka chwil, bez drażnienia skóry. 


Pośpiech to zły doradca

Przy wykonywaniu demakijażu należy wykazać się rozwagą oraz odpowiednią dokładnością. Nie należy się spieszyć. Warto poświęcić kilka chwil na dokładnie oczyszczenie skóry przed pójściem spać. Kilka lub kilkanaście sekund wystarczy, by wacikiem lub chusteczką nasączoną płynem do demakijażu z łatwością usunąć kolorowe kosmetyki. Skórę przecieraj delikatnie do czasu, aż wacik będzie idealnie czysty.


Chusteczki do demakijażu nie wystarczą

Używanie samych chusteczek do demakijażu nie nasączonych płynem micelarnym nie jest wystarczające do właściwego oczyszczenia cery. Jest to jedynie pierwszy krok. Działanie takiego produkty nie pozwala na głębokie oczyszczenie skóry.


Odpowiednie produkty to podstawa

Kosmetyki takie jak: żele do mycia twarzy czy mydło nie są w stanie oczyścić dokładnie cery. Jeżeli pozostawisz resztki makijażu na twarzy, będą one znakomitą pożywką do tego, aby doszło do zatkania porów. Może to przyczynić się do zaburzeń wydzielania sebum. Dokładne oczyszczenie cery przy użyciu preparatów do demakijażu to podstawa.


Preparaty do demakijażu można podzielić na dwie grupy:

  1. Zawierające składniki rozpuszczające makijaż, nakładane przy użyciu płatków kosmetycznych:

  • mleczka kosmetyczne – najbardziej popularny produkt do usuwania makijażu. Najlepiej stosować, gdy pH Twojej skóry ma lekko kwaśny odczyn. Preparaty te są delikatne i nie podrażniają. Można je nabyć w wariantach dostosowanych do danego typu cery,

  • płyny dwufazowe – świetnie radzą sobie z usuwaniem wodoodpornego makijażu. Składają się z dwóch warstw: w jednej jest substancja oleista, w drugiej woda. Przed użyciem buteleczkę należy wstrząsnąć,

  • płyny micelarne – przywracają skórze odczyn lekko kwaśny. Mają lekką formułę,

  • toniki – przywraca poprawne pH skórze.


  1. Zawierające substancje powierzchniowo czynne, które pomagają usuwać zanieczyszczenia i zabrudzenia z cery. Kosmetyk należy spłukać wodą:

  • żele do mycia twarzy – dostępne są w wariantach dostosowanych do różnych typów cery,

  • kostki myjące – zawierają łagodne środki myjące,

  • pianki myjące – zawierają delikatne środki myjące, nawilżają i łagodzą cerę.

Copyright © 2016 Kamidabrowska.pl Makijaże. Wszelkie prawa zastrzeżone