Skip to main content

Domowe spa dla cery - maseczki.

|   Aktualności

Każdy typ skóry wymaga innego sposobu pielęgnacji. Warto zastanowić się, jakie maseczki przyniosą Twojej cerze najwięcej korzyści.

Maseczki są doskonałym sposobem na poprawę stanu cery. Regenerują i odżywiają ją. Trzeba jednak odpowiednio je stosować, żeby mogły wykazać się właściwą skutecznością. Jeżeli będzie się je stosowało regularnie, w znaczący sposób poprawisz kondycję skóry. Aby zabieg mógł być skuteczny, należy wykonać go wieczorem przed pójściem spać. Jest to czas, gdy cera regeneruje się i zaczyna odpoczywać. Skóra będzie mogła wtedy bardzo dużo skorzystać na składnikach zawartych w maseczce. Przed nałożeniem maseczki, należy dokładnie oczyścić cerę. Maseczkę trzeba nałożyć czystymi palcami, zaczynając od górnych partii twarzy i przesuwając się w stronę brody. Koniecznie trzeba stosować się do zaleceń znajdujących się na opakowaniu. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieli, jak ją stosować. Należy omijać okolice oczu oraz ust. Po zmyciu maseczki wodą należy pamiętać, aby usunąć jej resztki. Potem warto nałożyć ulubiony krem. Działanie maseczki będzie wtedy właściwe.


Maseczka do cery suchej

Przynajmniej raz w tygodniu należy stosować maseczkę nawilżającą. Najprościej można wykonać ją ze świeżych ogórków. Wystarczy pokroić ogórka w plasterki i poukładać na twarzy. Należy trzymać je przez 15-20 minut. Skóra będzie nawilżona, a przy tym wygładzona. Nawilżające działanie mają także maseczki z truskawki, malin i bananów.


Maseczki do cery tłustej

Na cerze tłustej pojawiają się niedoskonałości, przebarwienia oraz trądzik. Ma ona również tendencje do błyszczenia się. Aby mogła dobrze wyglądać, nie może zostać wysuszona. Maseczki do tego typu cery muszą skórę nie tylko oczyścić, ale także utrzymać jej prawidłowy poziom nawilżenia. Najlepsza będzie tu maseczka z drożdży oraz mleka. Wykazuje ona oczyszczająco-nawilżające działanie. Należy pomieszać drożdże z mlekiem. Powstałą papkę nałóż na twarz. Wszystko należy zmyć, gdy papka już zastygnie na twarzy. Taka maseczka pozwoli uzyskać gładką cerę.


Maseczki do cery mieszanej

Panie z tym typem cery mają cerę suchą na policzkach, a błyszczącą na czole, brodzie i nosie. Największym błędem jest traktowanie jej jak cery tłustej. Istotne jest, aby do jej pielęgnacji używać właściwych kosmetyków, które nie podrażniają. Odpowiednie do takiej cery będą maseczki z otrębów pszennych. Oczyszcza ona skórę z zaskórników. Łyżkę otrębów pszennych zalewa się dwoma łyżkami gorącej, przegotowanej wody. Napęczniałe otręby nałóż na twarz i zmyj po około 15-20 minutach.


Maseczka do cery normalnej

Cera normalna nie jest tak wymagająca w pielęgnacji jak pozostałe rodzaje. Najlepiej stosować tu maseczki wygładzające, oczyszczające i rozświetlające skórę. Dobra będzie maseczka ogórkowa, która znakomicie rozjaśni przemęczoną cerę. Maseczka z marchewki i twarożku, nada skórze ładny koloryt i pomoże uzyskać efekt gładkiej skóry. Łyżkę tartej marchwi należy wymieszać z łyżeczką twarożku, żółtkiem i kilkoma kroplami witaminy A. Po około 20 minutach należy ją zmyć, a cerę przetrzeć tonikiem i nałożyć krem nawilżający.

Copyright © 2016 Kamidabrowska.pl Makijaże. Wszelkie prawa zastrzeżone